Pierwsza komunia święta

W jaki sposób wybrać odpowiednią suknię i dodatki do komunii?

Tygodnie poprzedzające pierwszą komunię świętą, to czas intensywnych przygotowań. Komunia, choć jest przede wszystkim przeżyciem duchowym, wymaga planu logistycznego godnego świetnie funkcjonujących firm. Jedną z priorytetowych spraw, o której warto pomyśleć wcześniej, jest wybór sukni i dodatków. Zależnie od płci dziecka oraz ustaleń danej parafii, może to być sukienka dla dziewczynki, garnitur dla chłopca bądź alby dla dzieci obojga płci.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Wybierając strój dla dziewczynki, kierujmy się najistotniejszą zasadą: szyk i elegancja polegają na ostrożnym doborze poszczególnych elementów, natomiast przepych jest wrogiem szykownych stylizacji i może popsuć urok nawet najpiękniejszej sukni. Na początku zanalizujmy, jaką figurę ma córka i w jakim modelu sukni będzie wyglądać najlepiej. alby na komunię o łatwym kroju, zgrabne i eleganckie, sprawdzą się w każdej sytuacji. Zaś bardzo strojne sukienki nie będą wyglądać dobrze na dziewczynkach otyłych i niewysokich, ponieważ dodadzą im tuszy. Wybór sukienki, to oczywiście rzecz gustu, ale zawsze starajmy się pamiętać o proporcjach, gdyż najważniejszą kwestią jest to, aby dziewczynka dobrze prezentowała się w danym fasonie i dobrze się w nim czuła.

Warto pamiętać, że strój do pierwszej komunii świętej, to nie tylko suknia. Eleganckie białe buciki będą doskonałym uzupełnieniem stroju. Najlepiej, żeby buty były białe lub kremowe, na jasnej, raczej płaskiej podeszwie. Czasem dla dziewczynek produkowane są pantofle komunijne na malutkim obcasie. Najistotniejsze jednak, żeby palce w butach były zakryte.

Wianki komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Torebka dla dziewczynki jest tak samo istotna jak buciki. Najważniejszą sprawą jest wybór modelu pasującego do sukni. Gdy suknia jest skromna, torebka może stanowić główną ozdobę stroju, gdy ma sporo zdobień, zdecydujmy się na prostą i gładką opcję. W sklepach komunijnych jest sporo koronkowych lub gładkich torebek ozdobionych kokardkami, ozdobnymi kamykami lub kryształkami. Torebka nie ma być zbyt duża, ma zmieścić tylko książeczkę modlitewną, różaniec i chusteczkę. Najlepiej weźmy torebkę na pasku, by dziewczynka nie musiała ciągle skupiać się na jej pilnowaniu.

Ważną częścią stroju jest wianek. Możemy kupić klasyczny model, wianek z żywych kwiatów, wianek z woalką, toczek bądź diadem. Na głowach dziewczynek mogą pojawić się również jasne opaski lub spinki z wpiętymi we włosy kwiatkami. Najlepiej jednak pozostać wiernym tradycji i wybrać raczej skromne wianki do pierwszej komunii. Delikatna ozdoba głowy jest niezwykle dziewczęca i doda dziecku uroku.