ślub

Jak zabrać się za organizowanie ślubu? O jakich rzeczach pamiętać?

Przygotowania do ślubu do długi oraz zajmujący proces. Wiele rzeczy trzeba załatwić, zastanowić się nad nimi, podjąć wiele decyzji. Tym bardziej, iż osoby organizujące ślub chciałyby żeby wszystko było perfekcyjne, by nie było niepotrzebnych wpadek albo gaf, a przy tym każdy z gości bawił się wybornie. W takim razie co zrobić aby taki dzień był rzeczywiście niezapomniany, a wesele zorganizowanie idealnie.

wesele
Autor: Amanda Truss
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze zróbmy listę, bez niej ciężko zapamiętać wszystkie czynności, które zostały do zrobienia. Ten spis ma również taką zaletę, że niesamowicie przyjemnie będzie wykreślać kolejne załatwione pozycje. To sprawi, że będziemy mieć poczucie posuwania się do przodu i nawet w chwilach paniki i stresu będziemy widzieć, że kolejne rzeczy są już zrobione. To nas w jakimś stopniu uspokoi. Na rynku dostępnych jest wiele książek, kalendarzy, poradników dla przyszłych małżonków. (biżuteria modowa dziubeka) Z ich pomocą będziemy wiedzieć jak wcześnie powinniśmy zacząć załatwianie różnych rzeczy. Będzie można wszystko bardziej umiejscowić w czasie. Do tego jest tam szereg porad pomocnych podczas dokonywania różnego rodzaju wyborów, których jest przecież naprawdę dużo.

Trzeba zacząć od kwestii najbardziej istotnych czyli takich, bez jakich trudno będzie się obyć. Do nich na pewno należy ustalenie terminu, wynajęcie sali, znalezienie zespołu. Bardzo istotne będzie wybranie strojów. Nie można przecież w ostatniej chwili martwić się o to, iż nie mamy sukni czy garnitury by pokazać się na ślubie. Poza tym szycie albo dopasowywanie sukni to nie tak szybki proces. Warto niektóre rzeczy załatwiać po kilka od razu, o ile rzecz jasna jest to możliwe. Jeżeli na przykład szukamy sali to warto aby w ofercie było też jej przystrojenie. Oszczędzimy sporo czasu na szukanie odpowiedniej firmy będącej w naszym budżecie. Podobnie to wygląda z zamówieniem jedzenie. Poszukiwanie i wybieranie kateringu może zająć dużo czasu, z tego powodu znajdźmy miejsce gdzie w ofercie będzie też możliwość zamówienia całego menu. Identycznie kwestia przedstawia się jeśli chodzi o dodatki, gdyż biżuteria ślubna może zostać z powodzeniem kupiona w miejscu w jakim zamawiamy obrączki.

checklista
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego warto sobie niektóre zadania ułatwić i przyspieszyć, jeśli jest taka możliwość. Gdy uda nam się załatwić te najbardziej istotne rzeczy, to stres będzie mniejszy, bo przecież ślub nie straci bardzo na tym, jeśli przykładowo nie zdążymy zamówić firmy do wypuszczenia białego gołębia z klatki podczas ceremonii, natomiast bez kupionej na czas sukni ślubnej możemy mieć już problem – Azur Maria Sagan.