Własności lecznicze jantaru: na gościec, dychawicę, nadciśnienie, boleści głowy

Czy bursztyn istotnie posiada właściwości lecznicze? Naturalna medycyna dawno doceniła lecznicze właściwości kamienia nazywanego niegdyś złotem Północy.

bransoletki z bursztynu

Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA
Zaleca zatem nalewkę z bursztynu, noszenie bransoletki z bursztynu czy też aplikowanie kosmetyków z niego wyprodukowanych. Bursztyn wspomaga leczenie astmy oraz reumatyzmu, obniży ciśnienie oraz przyspiesza gojenie .
rower

Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Określenie bursztyn pochodzi z języka niemieckiego.

Zainteresowały Cię myśli zawarte w naszym poście? Czujesz jednakże braki? Więc zapraszamy do kolejnej witryny – naciśnij tu sprawdź i przeloguj się tam.

Boernstein to gorejący kamień. Słowianie zwali go jantarem. Od stuleci urzekał tym, że palony emitował intensywny zapach, łatwo się rozdrabniał, był ciepły w dotyku i, jak żaden kamień, można go było naelektryzować. W dawnej medycynie przepisywano, by sproszkowany bursztyn wkładać pod pościel, albowiem leczył niespanie. Mikstury z niego przyśpieszały ponoć gojenie ran jak też uspokajały nerwy. Podług Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn jest to jeden z lepszych lekarstw na dolegliwości reumatyczne oraz astmatyczne. Bursztyn nadal stanowi zagadkę dla naukowców, choć wiele mówią o jego niezwyczajnej, energetycznej właściwości. Mimo mnogich badań nie zdefiniowano jednakże, na czym ona szczegółowo ma polegać. Specjaliści od medycyny naturalnej sądzą np., że każdego z nas otacza elektromagnetyczne pole. W skutek napięcia czy choroby pojawia się w nim nadmiar ładunków dodatnich.

Tymczasem nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, gdy pomiędzy ładunkami ujemnymi i dodatnimi zachodzi równowaga. To dzięki bursztynowi, który generuje przyjazne ludziom ujemne ładunki, możemy ją odzyskać. Korzystnie na nasze zdrowie oddziaływa jednakże bursztyn nieszlifowany.