Męskie buty

Wygodnie i praktycznie, czyli dlaczego warto zakładać skarpety bambusowe?

Są dość ekologiczne, delikatne w dotyku i przy tym mają walory prozdrowotne. Skarpetki z z bambusa – bo o nich mowa – to ciekawa alternatywa dla najczęściej zakładanych skarpet, najczęściej z bawełny.

Lepiej być uważnym na zakupach – skarpety z bambusa, tak jak każdy inny materiał, są lepiej lub gorzej wykonane. Komplety za kilkanaście złotych pozostawiają wątpliwości, gdy tymczasem w najtańszych rodzajach zdarzają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to skutek pomyłki, nieprawidłowej etykietki albo niewiedzy producenta, jednak wolelibyśmy kupowanie skarpet, które nie tylko kuszą wizualnie, ale są wskazane dla naszego zdrowia, czy np. na upały.
Obuwie sportowe
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał z bambusa w zamyśle ma sprawić by na upał nosić najlepsze skarpety. Producent materiałów na skarpety odnosi się w reklamach do tego, że bambus to mniejsza potliwość, czy oddychanie stopy.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj (https://www.wygodnie.com/) inne tego typu materiały – one też są godne uwagi.

Rodzice, mający dzieci na etapie dorastania w miarę często pytają o radzenie sobie z nagminnym poceniem się stóp ich pociech. Jak się okazuje zamiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynosić oczekiwanych rezultatów. Pot, który powoduje nieprzyjazną woń jest dla dojrzewających osób jednym z ważniejszych powodów do zawstydzeń. Skarpety z bambusa zmniejszą poziom wstydu u nastolatków, zdecydowanie ułatwiają życie małym, szalejącym dzieciom i ich rodzicom. Trwalsze gatunkowe skarpety zapobiegają wycieraniu się i wyskakiwaniu dziur na miejscu pięt.

Za skarpetami bambusowymi stoi też naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki ma miejsce w tradycyjny sposób. Intensywnie dojrzewające łodygi bambusa najzwyczajniej ścina się, bez żadnych wspomagaczy czy eksperymentów po ścince. Zaś najpopularniejsza u nas bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi 100 %, ale jest jej ok.

Jeżeli ten wpis jest dla Ciebie warty uwagi, to kliknij tutaj! Zamieszczone tam materiały także Cię zaciekawią – to bardzo użyteczne informacje (https://ratowniczy-sklep.pl/nowe-produkty/)!

90 z domieszką syntetyku) jest wielokrotnie stymulowana chemicznie. Potrzeba do tego procesu nawozów sztucznych.

Sam bambus służy nie tylko wytwarzaniu skarpet. Z tego ekologicznego materiału wytwarza się także pościele i pozostałe rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To dzięki miękkim, elastycznym włóknom, dzięki którym bambus stanowi o przyjemnym kontakcie ze skórą człowieka. Warto mieć te względy na uwadze przy decydowaniu się na zakup dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej