images

Zaproszenia ślubne – parę reguł

Rozsyłanie zaproszeń na ślub posiada długą tradycję, którą trzeba liczyć już od Wieków Średnich. Bezdyskusyjny jest fakt, że większa część ludzi wówczas żyjących była niepiśmienna, dlatego też pisemne zaproszenia ślubne były domeną szlachty.
Niewykształconych ludzi często powiadamiano ustnie poprzez gońców i heroldów. W kulturze wiejskiej panna młoda zapraszała na zaślubiny i wesele osobiście. Wieloletni monopol szlachty w spisywaniu zaproszeń ślubnych sprawił, że współcześnie istnieją pewne sztywne reguły ich tworzenia.
kadr - ślub

Jak znaleźć najlepszą salę na własne wesele, aby było ono naprawdę udane i wyjątkowe.

Jest takie powiedzenie, że wesele się ma raz w życiu, i rzeczywiście w przypadku większości małżeństw dokładnie tak będzie. Dlatego też przyszli małżonkowie dokładają wszelkich starań, żeby ten wyjątkowy dzień był niezapomnianą chwilą. A różnych spraw organizacyjnych przez ślubem jest naprawdę sporo, każdy kto miał okazję to przechodzić z pewnością wszystko może potwierdzić. Przede wszystkim trzeba zarezerwować jakiś lokal, w którym uroczystość się odbędzie, znaleźć kamerzystę i fotografa, a dodatkowo wybrać suknię ślubną, garnitur dla Pana Młodego, zaproszenia czy wystrój kościoła. Często organizacja wszystkiego przeciąga się na długie miesiące, ale w dużej mierze bierze się to z tego, że termin ślubu w dużym stopniu zależny jest od tego, w jakim terminie będzie dostępna jakaś sala. Ich wybór jest naprawdę spory, ale są miejsca bardziej popularne, lepsze, i takie, co do jakich opinie są bardzo różne. Te najlepsze sale weselne Wrocław mogą mieć nawet dwuletnie rezerwacje, więc zaczynając planowanie ślubu trzeba się z tym liczyć.
images

Piękne zaproszenia okolicznościowe

Wybór zaproszeń na ślub to coś więcej niż tylko poinformowanie gości o terminie i miejscu uroczystości. Oryginalne zaproszenia ślubne muszą dać gościom wyobrażenie czego mogą się spodziewać po planowanej uroczystości. Jeżeli zdecydowaliście się wziąć ślub i macie wyobrażenie jak ten specjalny dzień musi wyglądać, już dziś zastanówcie się nad wyborem zaproszeń ślubnych dostosowując ich formę do planowanej uroczystości.
Pierwsza komunia święta

Pierwszokomunijny zawrót głowy – jak mu nie ulec?

Uroczystość I Komunii Świętej coraz bliżej i zaczynamy popadac w nerwowość. Co zrobić, żeby w pełni przeżyć to święto, sprawić, by stało się ważnym wydarzeniem rodzinnym, a jednocześnie nie dać się skusić zewnętrznemu blichtrowi tego święta i szałowi prezentów, który sprawi, że zniszczone zostanie to, co najcenniejsze – przeżycie duchowe naszego dziecka.
dzieci komunijne

Już teraz zaprojektuj i poślij zaproszenia na komunię, by Twoi krewni zdążyli sobie zarezerwować ten ważki dzień

Wszyscy doskonale wiedzą, iż maj jest miesiącem komunijnym. Wszystkie dzieci z klas III szkoły podstawowej przyjmują wtenczas po raz pierwszy komunię świętą. Mnóstwo rodziców rezygnuje z wyprawiania uroczystości w domu, albowiem o wiele wygodniejszym wyjściem jest zaproszenie gości do lokalu.