images

Zdjęcia reklamowe kluczem do sukcesu

Nie ma dzisiaj skutecznego marketingu bez profesjonalnej fotografii. Dobre i ciekawe fotografie to podstawa, jeżeli trzeba zrobić katalog dla biura turystycznego, czy lookbook ostatniej kolekcji odzieżowej. Jak wybrać odpowiedniego fotografa?

Zanim rozpoczniemyzdecydowane poszukiwania, należy wiedzieć, czego oczekujemy. Nawet profesjonalny fotograf nam nie doradzi, jeśli nie mamyposiadamy swojej koncepcji. Dopiero w takim wypadku możemy zasięgnąć porady profesjonalisty. Wartościowegofotografa rozpoznamy wówczas, kiedy nie będzie nam forsował własnego zdania, a jedynie udoskonali nasz pomysł. Jeśli bowiem ślepo dążymy za fotografem, można dostać fotografie, które zdecydowanie nie odpowiadają naszym zamysłom, co w rezultacie wiąże się ze straconymi pieniędzmi. Wiemy doskonale, iż dobra fotografia reklamowa w Warszawie, czy w innym dużym mieście w Polsce, nie jest zbyt tania.

Autor: Warszawska Szkoła Fotografii

Dobry fotograf musi posiadać wyobraźnię pełną idei. Reklama powinna poruszaćklientów. Fotografia reklamowa też musi być taka. Rozpatrując portfolio wszystkich agencji, przeanalizujmy kampanie, które dana firma już zrobiła. Zastanówmy się przede wszystkim, czy dane zdjęcie nam się podoba. Następnie, porównajmy je z ideą przewodnią reklamy. Sprawdźmy, czy fantazja fotografa nie przekroczyła jakichś granic i czy fotografia naprawdę reklamuje artykuł albo usługę.

Jeśli tę pracę mamy już za sobą i wybraliśmy właściwego fotografa, podpytajmy go, jak widzi naszą reklamę. Jeżeli jego wyobrażenie zgadza się z naszym myśleniem, to możemy zaprosić go do współpracy. Pamiętajmy, że każda kampania jest wyjątkowa i potrzebuje odmiennej techniki. Inaczej trzeba fotografować auto, a jeszcze inaczej półmisek z jedzeniem. Ważne jest również to, kto będzie odbiorcątej reklamy. Jeśli mają to być nastolatkowie, to fotografie powinny być zrobione w nowoczesnej aranżacji. Jeśli zależy nam na starszych nabywcach, to lepiej by były tradycyjne. Ludzie kupują wzrokiem. Jeśli nasz folder przykuje uwagę klientów, to możemy być pewni, że reklama odniesie sukces.

Z najlepszych fotografów można sprawdzić np. gdzie jest spora galeria prac.
fotografia (sesje dziecięce od Angelka z Warszawy)