Zespół muzyczny czy DJ podczas przyjęcia weselnego? Jak istotna jest oprawa muzyczna podczas tej uroczystości?

Witanie chlebem i solą, toasty, pierwszy taniec szczęśliwych Młodych, wspaniała zabawa do rana. Klasyczny scenariusz wesela. Tylko co zrobić, by rzeczywiście To Wydarzenie zostało na zawsze w naszej pamięci?

Najważniejsza jest data . Ten dzień już zawsze będzie kojarzył się z naszym szczęściem, dlatego też zastanówmy się czy rubinowe gody mamy zamiar świętować jesienią czy wiosną? Następna sprawa to wybór lokalu i postanowienie, czy ma być to uroczystość tylko dla najbliższych osób czy huczne weselisko. Czasy w których remiza strażacka zamieniała się w salę balową na szczęście są już dawno za nami. W tej chwili możemy dokonywać wyboru między restauracjami czy domami weselnymi. Wygląd pomieszczeń, menu nie powinno nam spędzać snu z powiek, ponieważ musimy tylko określić swoje oczekiwania, a zostaną spełnione.

Zabawa weselna
Autor: Michael Bentley
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukiwania sali dobrze jest rozpocząć w domowym zaciszu, korzystając z internetu. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca możemy umówić się na wstępną rozmowę z osobą odpowiedzialną w lokalu za zorganizowanie tego typu imprezy – uzgodnić menu czy też poruszyć temat miejsc parkingowych dla biesiadników. Niejednokrotnie po takiej rozmowie omijają nas również poszukiwania zespołu muzycznego czy DJ-a, gdyż lokale współpracują ze swoimi „zespołami” lub doradzają takie, które gościły u nich wcześniej, z powodzeniem zabawiając gości weselnych.

Tradycja mówi, że przyjecie weselne, wesele to wspaniała zabawa od zmierzchy do świtu. W jej trakcie żaden z zaproszonych nie może się nudzić przy stole. Większość z nas pamięta czasy, w których, szalona zabawa kojarzyła się jedynie z zespołem muzycznym. Współcześnie coraz więcej par korzysta z usług profesjonalnego DJ-a (np. – ). Jego obecność na przyjęciu weselnym wiąże się z tańcami i hulankami przy obecnie granych hitach, jak i znacznie starszych. Plusem jest tu fakt, że taki repertuar jest znacznie bogatszy od repertuaru kapel weselnych. Istotną kwestią przy organizowaniu wesel są także finanse. Wiedzmy, że DJ jest zwykle tańszą alternatywą. Kwota uzależniona jest od regionu oraz tego jak wielkim powodzeniem cieszy się jego działalność. Niezależnie od wyboru (DJ vs. Orkiestra), pamiętajmy, że wybór repertuaru powinien powinien zależeć wyłącznie Młodych. W końcu kto lepiej zna swych gości jak nie oni?