Źródło trendów na wybiegach

W przyrodzie nic nie zginie. Jeżeli intrygował nas kiedyś fakt skąd biorą się modowe inspiracje, odpowiedź jest prosta – przede wszystkim z ulicy. Łowcy trendów uważnie obserwują ciekawe idee napotykane wśród ludzi i dodają do nich odrobinę innowacyjności, czerpiąc pomysł na przykład z tradycji kulturowych. W dalszej kolejności, utworzone w ten sposób propozycje wędrują do znanych domów mody, a już jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich podstawie tworzone są artykuły które trafiają do sklepów sieciowych.

Autor: Charles Vögele

Moda męska 2013 proponuje przede wszystkim komfortowe rozwiązania. Bardzo popularne będą miękkie swetry, koszule nadające się zarówno w sytuacjach formalnych jak i osobistych. Spodnie jeansy sklep jeansowe napotkamy w wersji klasycznej, jak i odpowiednio przekształconej na bardziej wyjściową. Podstawą jest jednak wygoda i wielofunkcyjność oferowanych artykułów.

Autor: DIGEL

Niewątpliwie będą też od tego odstępstwa. Dla bardziej odważnych, sugestią sezonu będą bluzy z wielkim nadrukiem kwiecistym, albo nieco prowokacyjnym obrazkiem o treści religijnej. Dla mężczyzn planowane są również modne torebki, zwykle w prostej formie przewieszane na ramieniu. Jest to koncepcja wypożyczona bezpośrednio z najsłynniejszych wybiegów, którą lada moment spotkamy na rynku odzieżowym. Reasumując, moda męska 2014 będzie łamać stereotypy płci, ale także w innym wydaniu ukierunkowana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w bieżącym sezonie, to przede wszystkim dodatki niepospolite, lub choćby tworzone ręcznie. Dostępne na naszym rynku, jak też w zagranicznych sklepach internetowych, niepowtarzalne projekty zachwycą każdego. Spoglądając na materiały, im bardziej nietypowe, tym lepiej. Popularne są w tej dziedzinie torebki z filcu, oraz pikowane.

Spójrzmy jeszcze na jedną zależność. Modowe inspiracje są tylko propozycją dla nas. Choć w zasadzie także od nas. W łańcuchu trendów zwykli ludzie oraz ich upodobania są bardzo ważne. Nawet jeżeli na wybiegach panują zadziwiające stelaże niemożliwe do ubrania na co dzień, to koncept na ich zaprojektowanie został zaczerpnięty ze źródła, którym zazwyczaj jesteśmy my. Warto więc w kwestii mody kierować się nie tylko trendami, lecz również intuicją.

Źródło: Kraina Stylu